Aile Dünya

Çocuk Bayramı’nda Çocuk Olmak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

see url enter site click here conocer mujeres les rencontres iar click bande originale une rencontre sophie marceau site de rencontre haute pyrénées texte profil site rencontre site de rencontre quebecois sans inscription Çocuk Bayramı’nda Çocuk Olmak

 

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

M. Kemal Atatürk

Çocuklarımızın geleceğin birer yansıması olduğunuzu biliyoruz. Onlara verdiğimiz her bir sevgi damlası, her bir eğitim parçası ileride dallanıp budaklanarak bizlere, ülkemize geri dönecek çiçekler olacak. Onlara açtığımız yolda onlar için tuttuğumuz ışık, sadece onların değil bizim de geleceğimiz olacak.

Eğitim Dolabı olarak, geleceğimizin yetişkinlerinin ne kadar önemli olduğunun bilinci ile onları yetiştirirken en doğrusunu yapabilmek adına verdiğiniz uğraşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her bir tavsiyemiz, her bir çalışmamız geleceğe bizleri taşıyacak çocuklarımız için.

Diliyoruz ki sadece 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda değil her gün huzurlu, sevgi dolu ve mutlu vakitler geçirsinler. O nedendir ki; en azından yılın bir gününü tamamen onlara adıyoruz. Aslında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı olan 23 Nisan’ın çocuk bayramı olmasının sebebi de bundan. Böyle büyük bir gün, böyle bir olay ancak ve ancak geleceğimize yani çocuklarımıza adanabilirdi. Çünkü onların mutluluğu bizim en büyük emelimiz.

Geleneksel olarak bugün, cumhurbaşkanlığı koltuğu da dahil olmak üzere büyük mevkilerin koltukları çocuklara bırakılır. Çünkü bugün çocuk olanlar yarın buralara gelecek yetişkinlerdir. Bizim önerimiz ise; her ne kadar biz onların geleceğimiz olduğunu bilsek de onlara çocukluklarını yaşamaya fırsat vermemiz. Çünkü yarının mutlu yetişkinleri, ancak bugünün mutlu çocukları ile var olur. Bırakalım ki yetişkinlik sorumluluklarına, geleceği üstlenmeye başlamadan önce çocuk olsunlar.

Onları alıp çayır çimen koşmalarına, uçurtma uçurmalarına, hayvanları sevmelerine, üstlerini başlarını kirleterek sabahtan akşama kadar oyunlar oynamalarına kısacası çocuk olmalarına müsaade edelim. En azından bugün okulu, dersleri, ödevleri unutarak ellerinde balonlar koşsunlar. İstedikleri kadar dondurma yesinler. Bugün onların bayramı. Bugün egemenliğimizin koruyucularının bayramı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun!