Film & Kitap Önerisi

Çocuklara Problem Çözmeyi Öğreten 4 Harika Kısa Animasyon Filmi

Animasyon filmlerinin çocukların ilgisini çektiğini hepimiz biliriz. O zaman hem onların sevdiği filmler seyrettirelim hem de bir şeyler öğrenmelerini sağlayalım. Ama her animasyon filmi çocuklar için uygun olmuyor. İnternette üzücü ve sert biten birçok kısa animasyon filmi var. Bunu, araştırırken bir kez daha fark ettim. Seçtiğim filmler problem çözmeyi ele alıp farklı düşünmeyi teşvik ediyorlar.

Animasyonları 6 yaşındaki oğluma da seyrettirdim. Kendiliğinden fikirlerini paylaştı ve sorular sordu. Yalnız size tavsiyem; filmleri izlettirirken siz de soru sorun mutlaka. “Sen olsaydın ne yapardın?” “Nasıl çözüm bulurdun?” “Sence nasıl hissetmiştir?” “Bulunan çözüm doğru muydu?” gibi sorularla düşünmesini ve incelemesini sağlayın. Hatta seyrettikten sonra resim de yaptırabilirsiniz. Bu arada animasyon filmlerinde yaş sınırı yok, istediğiniz yaş grubuna rahatlıkla izlettirebilirsiniz. İyi seyirler.

 

http://www.bicialpedrete.es/?okno=mujer-soltera-busca-hombre&32e=df go here http://vahidsport.com/pltyte/factore/5618 follow url go site http://www.ms-schein.de/salo/1507 werewolves dating http://www.fbtaudio.co.uk/?mirta=meilleur-site-de-rencontre-pour-trentenaire&aaf=46 source url como conocer gente en badoo Piper

 

For The Birds

 

The Answer

 

Dust Buddies

Ferhan

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olalı 10 yıl oldu. Bu yılların bana kattığı tecrübeler sonucunda elde ettiğim pek çok bilgiyi daha fazla kişiyle paylaşmak istediğimi fark ettim. İki çocuk annesi olarak eğitim ile ilgili düşüncelerimi ve deneyimlerimi paylaştığım için heyecan doluyum. Bilgi paylaştıkça anlam kazanır sloganıyla sizden gelenlerle de bilgi dünyamızı zenginleştirmek ve paylaşmak istiyorum. Bana yazmaktan çekinmeyin.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

  • Mrb iki erkek çocuğum var. Biri üç buçuk biri bes aylik. Büyük olan cok kiskaniyor ne yapabilirim. Bide benim peşimi hic bırak miyor. Ben nerdeysem arkamda . Krese gondermeyi dusunuyorum. Biraz sosyalleşsin istiyorum. Sizce ne yapmalıyım.. help me 😫