Film & Kitap Önerisi Genel

Film ve Aktivite Önerisi: Maşa İle Koca Ayı

go here follow site follow things to say about yourself on a dating website conocer gente tijuana is niall horan dating barbara enter site follow http://salsiando.com/finelit/2987 dating guys with bad teeth Film ve Aktivite Önerisi: Maşa İle Koca Ayı

 Masha İle Koca Ayı Sinema Filmi

Maşa adlı küçük bir kız ile en yakın arkadaşı Mişka adlı koca ayıyla birlikte maceradan macera atılıyor. İlk filmini izlediğimiz Masha ile Koca Ayı ikinci filmi Sonsuz Arkadaşlık ile sinemalarda. İlk filmi izlemeyenler için bu yazımızda Masha ile Koca Ayı’nın ilk filminin konusunu ele alacağız. Filmi izledikten sonra çocuklarınızla üzerinde sohbet edebilir ve hafta sonu birlikte ikinci filmi izlemeye sinemaya gidebilirsiniz.

Maşa İle Koca Ayı Konusu

Orijinalinde bir Rus çizgi filmi olan Masha ile Koca Ayı Mişka, ilk önce televizyonlarda çizgi dizi olarak gösterilmeye başlandı. Çok sevilen bu çizgi filmin 2017 yılında ilk filmi çıktı ve çocukları sinemaya davet etti. Filmin ülkemizde de çok sevilmesinden ötürü Barış Manço’nun “Ayı” şarkısı filmde oğul Doğukan Manço tarafından seslendirildi.

Oldukça renkli ve heyecanlı geçen film boyunca Masha ve Mişka ormandaki diğer arkadaşları ile birlikte farklı maceralar yaşıyorlar. Gerçek hayattan bağımsız bir konu işleyen film, çocuklarınızın ve sizin bir kaçamak yapabilmesi için çok uygun. Maşa biraz başını derde sokan küçük bir kız rolü üstlenirken onun yakın arkadaşı Koca Ayı onun problemleri çözmesine yardımcı oluyor. Böylece filmi sıkılmadan izleyebiliyorsunuz.

Masha ile Koca Ayı Hakkında Konuşabilecekleriniz

 Film bittikten sonra ikinci filmi sinemada izlemek için biraz hazırlık yapmış olacaksınız. Filmden sonra biraz sohbet ederek filmi daha iyi anlayabilir ve ikinci filmi izlemeden biraz soluklanabilirsiniz.

1.Çocuklarınızla kuralların neden var olduğunu konuşun. Bizi korumak için mi?

2.Peki kurallar bizim evde ve okulda ne işimize yarıyorlar?

3.En çok sevdiğin karakter hangisiydi? Maşa’nın onlardan farkı ne?

4.Filmden hangi mesajı aldın?

Çocukları filmi çok seven ebeveynlere ayrıca bir önerimiz var. Çocuklarınızın doğum gününü veya karne gününü onların en sevdiği çizgi filmin karakteriyle parti yaparak kutlayabilirsiniz. Gıdaya uyumlu, bulaşık derdi olmayan kullan at ürünlerle; çocukların çok sevdiği karton şapkalar, duvar süsleri, folyo balonlar ve daha nice parti süsü Masha ile Koca Ayı temasıyla süslendi. Maşa ile Koca Ayı doğum günü partisi düzenlemek isterseniz Bompartiyi ziyaret edebilirsiniz.

Eğer ilk filmi izlediyseniz neleri beğendiğinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. İkinci filmi sinemada izledikten sonra filmi önerip önermediğinizi yorum olarak yazarak diğer ebeveynlerle de fikirlerinizi paylaşırsanız çok seviniriz. İyi seyirler. 🙂