Film & Kitap Önerisi

Kitap Önerisi: Kumkurdu

site rencontre sГ©rieux belgique rencontre synonyme caen top dating websites uk free rencontres aji trade opzionibinarie recensioni http://www.cccbc.net/mardyl/5201 https://distillery244.com/frnew1/3821 citas para hombres en guayaquil signs of a good dating relationship dating a kurdish woman Kitap Önerisi: Kumkurdu

Le Loup de Sables – Kumkurdu Serisi Konusu

 

Zackarina, tıpkı diğerleri gibi küçük bir kız çocuğu. Bir deniz kenarında ailesiyle birlikte yaşıyor; oyunlar oynuyor, büyüyor, babasıyla birlikte krep yapıyor, resim çiziyor, var olan küçük ve büyük şeylerin renklerini yansıtıyor. Peki Zackarina’yı farklı kılan ne?

Zackarina’nın annesi yurtdışında çalışıyor ve genelde evde olmuyor. Babası ise dosya işleriyle ve okumalarıyla oldukça meşgul olduğu için genelde Zackarina’nın sorularını cevaplamaya vakti olmuyor. Bu nedenle Zackarina’da zamanın çoğunu evine akın bir plajda geçiriyor. Bir gün kumların içine bir çukur kazıyor. Bir gün bu çukurdan oldukça eğlenceli, altın rengi kürklü bir hayvan çıkıyor; bir kumkurdu. O günden sonra bu kurnaz ve filozof kumkurdu hem Zackarina’nın sorularını yanıtlıyor hem de onunla birlikte varlıkların renklerini nasıl yansıtacağını araştırıyor.

Zackarina’nın kumkurduyla olan maceraları işte böyle başlıyor. Ve seri oluşturacak kadar çok kitapla devam ediyor. Çocukların okurken sıkılmayacağı, çizgi film tadında hoş ve güzel hikayeler sunuyor bize Kumkurdu. Evren, atomlar, deniz, renkler… Tüm varlıklar ve onların renkleri bu kitapta var. Ve en önemlisi de mutlu sonlar. Her hikaye güzel bir sona sahip bu kitaplarda. Mutluluk aşılıyor bu yüzden okuyuculara.

“Kazananlar zaten mutludur, ödül kaybedenlere verilmeli.”

Kumkurdu ile Zackarina’nın arasında geçen diyaloglar sadece çocukları değil sizleri de düşündürecek. Birlikte okumanızı tavsiye ederiz. Kitabın altı yaşın üstündeki çocukların okumasına uygun görüldüğünü de unutmadan söyleyelim. Kitabın sayfa sayısının çok olması ne sizin ne de çocukların gözünü korkutmamalı. Bu kadar uzun bir kitap okunur mu derken kendinizi birinci kitabı bitirmiş ikincisini arıyorken bulabilirsiniz.

Dünyanın en saf ve şeker kitaplarından birini okumak için siz önerimiz Kumkurdu. İyi okumalar 🙂