Aile Okul Hayatı

Sayılarla Anahtar – Kilit Bulmaca Aktivitesi

Sayılarla Anahtar – Kilit Bulmaca Aktivitesi

Ev ve Sınıf Matematik Aktiviteleri

Sayılarla basit işlemleri öğrenmek biraz sıkıcı olabilir. Toplama – çıkarma, çarpma – bölme gibi dört işlemleri çocuklarla kolay ve eğlenceli bir şekilde oynayarak da öğrenebilir ve tekrarlayabiliriz. Bunun için sizlere, hem evde hem de sınıfta yapabileceğiniz anahtar – kilit bulmaca oyununu anlatacağız.

site de rencontre par paypal here unauffällig mit lehrer flirten minecraft dating servers pc follow link rencontre fortuite dictionnaire online dating advantages and disadvantages essay http://www.bicialpedrete.es/?okno=speed-dating-pamplona&1cf=d1 citas por internet nueva eps jehovah's witness dating sites Anahtar – Kilit Aktivitesi

Öncelikle kağıtlara anahtarlar ve kilitler çizmemiz gerekiyor. Anahtarları çizerken kilit için boşluk çizmeyi unutmayın. Ya da kilitle beraber çizebilir ve daha sonrasında kilidi ayrı anahtarı ayrı kesebilirsiniz. Böylelikle her kilit ve anahtar farklı olabilir.

Kestiğiniz anahtarlara işlemleri. Sonuçlarını anahtarlara. Sonrasında bunları karıştırın. Hangi anahtarın hangi kilide ait olduğunu çözmek için işlemleri tek tek yapmamız gerekecek.

Aslında birden fazla matematik işlemi çözüyor olsak da çocuklar bunu fark etmeyecekler bile. Eğlenceli bir şekilde matematik öğrenmek için sizler de anahtar kilit bulmaca oyununu hem evde hem de sınıfta çocuklarla birlikte yapabilirsiniz. İyi eğlenceler J

 

 

 

 

 

 

Merve Yokuş

İlk Yorumu Siz Yazın

Yorum yazmak için tıklayın